Do tragicznego wypadku w ruchu doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Daleszewie w powiecie gryfińskim. Według wstępnych informacji do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała przewiezionych zostało około 10 rannych. 


Do zdarzenia doszło około godz. 13:00. Samochód ciężarowy przewożący drewno wjechał pod rozpędzony pociąg jadący w kierunku Zielonej Góry. Przejazd kolejowy, na którym doszło do tragedii był niestrzeżony, jednak posiadał prawidłowe oznakowania.

- Trwa akcja ratunkowa. Osobom skarżącym się na stan zdrowia cały czas jest udzielana pomoc medyczna. Do szpitala przetransportowanych zostało około 10 rannych. U pięciorga z nich stan był ciężki. W związku z wypadkiem mówić możemy o jednej osobie śmiertelnej - informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie, Grzegorz Klimek.

Na przejeździe, gdzie doszło do wypadku cały czas pracują funkcjonariusze policji oraz strażacy, którzy zabezpieczają miejsce zdarzenia.

- Obecnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gryfinie prowadzone są czynności, które mają na celu ustalenie przyczyn katastrofy - dodaje rzecznik.

Trasa kolejowa ze Szczecina w kierunku Kostrzyna nad Odrą jest całkowicie zablokowana.

Aktualizacja 16:20

Według najnowszych informacji do 28 wzrosła liczba osób poszkodowanych w katastrofie na przejeździe kolejowym w Daleszewie. Liczba z minuty na minutę rosła, ponieważ do ratowników zgłaszały się kolejne osoby poszkodowane w tragedii. Wśród poszkodowanych jest kilkoro dzieci.

Ofiarą śmiertelną w zdarzeniu jest kierowca samochodu ciężarowego, który wjechał na przejazd kolejowy.