Ponad 150 biegaczy stanęło wczoraj na starcie XVIII Biegu Integracyjnego połączonego z Festynem Sportowo Rekreacyjnym w Starym Objezierzu.


"A na Zachodzie, w Starym Objezierzu bez zmian. Od lat dalej to samo. Słabo? Nie, wręcz odwrotnie! I niech tak zostanie, bo świetnie się to sprawdza. Bez opłaty startowej, bez spiny, z ręcznym pomiarem czasu, kameralnie, sympatycznie a jednocześnie z coraz większą frekwencją i wysokim poziomem sportowym - taki jest Bieg Integracyjny o Puchar Rady Sołeckiej. W tym roku rozegrany już po raz 18!"

Powyższe słowa, zamieszczone przez użytkownika facebookowego profilu "Nabiegowo" to najlepsza rekomendacja XVIII Biegu Integracyjnego, który odbył się wczoraj w Starym Objezierzu.

- Wraz z mężem w biegu integracyjnym wzięliśmy udział po raz pierwszy i choć trasa nie należała do najłatwiejszych, to Gospodarzom gratulujemy wspaniałej organizacji wydarzenia- zdradza Helena Cieślak biegaczka z Gryfina. 

Z roku na rok wydarzenie w Starym Objezierzu przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Na starcie wczorajszego biegu stanęło ponad 150 zawodników m.in. z: Morynia, Chojny, Gryfina, Dębna oraz Szczecina.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii 10 km mężczyzna z czasem 00:33:27 okazał się być Hryciuk Łukasz. Wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Katarzyna Ciołek, pokonując dystans 5 km z czasem 00:21:24.

Jak informują Organizatorzy, w kategorii Nordic Walking nie było klasyfikacji, która wyłoniłaby zwycięzcę, dlatego miło nam poinformować, że w tej kategorii wygranym był każdy kto pokonał dystans 5 km.

Wyniki:
Lista - Bieg 5 km kobiety
Lista - Bieg 10 km mężczyźni