Podczas ostatnich kontroli Straż Miejska w Dębnie ukarała mandatami za nielegalny demontaż pojazdu oraz za wyrzucanie odpadów w nielegalnych miejscach.

W dniu 08.03.2021 Strażnicy Miejscy podczas kontroli porządkowej posesji we wsi Grzymiradz natrafili na demontaż pojazdu przez jednego z mieszkańców. Demontaż pojazdów wycofanych z eksploatacji może być prowadzony wyłącznie w stacjach demontażu posiadających stosowne zezwolenia. A tym, którzy skupują pojazdy w celu wymontowania z nich części i wyposażenia, nadających się jeszcze do użytku, grożą dotkliwe kary. Niektóre części podzespołów, jak silnik, rama czy tylne zawieszenie, zostają przeznaczane do ewentualnego ponownego wykorzystania, a pozostałości, w postaci siedzeń i wszystkich akcesoriów plastikowych w większości przypadków lądują na dzikim wysypisku. Demontujący pojazd został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i zobowiązano go do zaniechania procederu i dostarczenia dokumentów utylizacji.
Demontaż pojazdu w Grzymiradzu
W dniu 09.03.2021r. mieszkaniec Dębna remontował mieszkanie i odpady pozostawił w miejscu na ten cel nie przeznaczonym. Sprawca wykroczenia został ukarany przez straż miejską mandatem karnym w wysokości 500 zł z ustawy o odpadach.
W dniu 23.03.2021r. mieszkaniec Suchlicy spalał na gruncie odpady, które powinny trafić do  segregacji. Sprawca wykroczenia został ukarany przez straż miejską mandatem karnym w wysokości 500 zł z ustawy o odpadach.
Spalane śmieci w Suchlicy
W dniu 22.03.2021r. Strażnicy Miejscy podczas patrolowania obrzeży Dębna, zwracając uwagę na tworzenie się dzikich wysypisk zauważyli worki z odpadami zalegające na drodze ze wsi Smolnica w kierunku wsi Wyszyna. Po przejrzeniu wszystkich worków okazało się, że mieszkaniec wsi Troszyn posprzątał posesję i pozbył się odpadów na terenie naszej gminy. Sprawca wykroczenia został ustalony i ukarany przez straż miejską. Otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł z ustawy o odpadach oraz został zobowiązany do uprzątnięcia odpadów i okazania dokumentów z utylizacji.
W dniu 01.04.2021r. mieszkaniec Dębna spalał na gruncie odpady na swojej posesji. Sprawca wykroczenia został ukarany przez straż miejską mandatem karnym w wysokości 200 zł z ustawy o odpadach.
W dniu 08.04.2021 r. straż miejska podczas patrolowania terenu gminy ustaliła, że jedna z firm pracujących na terenie naszej gminy pozbywa się odpadów płynnych z budynków socjalnych do prowizorycznego szamba. Szambo było niezabezpieczone i w miejscu niedozwolonym. Ustalono sprawce wykroczenia i nałożono mandat karny w wysokości 350 zł  i nakazano w trybie natychmiastowym jego usunięcie w celu likwidacji zagrożenia.
W dniu 09.04.2021 r. straż miejska podczas patrolowania obrzeży miasta ustaliła, że jedna z firm pracujących na terenie naszej gminy pozbywa się odpadów na terenach do tego nie przeznaczonych. Ustalono sprawce wykroczenia i nałożono mandat karny w wysokości 200 zł z ustawy o odpadach.
Komendant Straży Miejskiej