Ledwo się pojawiły, a już ich nie ma. Mowa o karnetach na 11. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży „Włóczykij”, który odbędzie się w dniach 23 lutego – 5 marca 2017 roku.

Dziś (1 bm.) ruszyła sprzedaż i rezerwacja karnetów na przyszłorocznego „Włóczykija”. Zainteresowanie było tak duże, że już w południe zawieszono internetową rezerwację. Dla chętnych karnety były dostępne w sekretariacie Gryfińskiego Domu Kultury, ale przed g. 17 sprzedano ostatnie sztuki. 150 karnetów (po 125 zł) rozeszło się błyskawicznie. To dowodzi, jak wielką popularnością cieszy się gryfiński podróżniczy festiwal. Już pierwsza edycja była znakomita, i z roku na rok jest coraz lepsza; to impreza z najwyższej półki.

- Od lat „kręgosłupem” programu festiwalu są spotkania z ludźmi, którzy opowiadają o swoich wyprawach, dziełach oraz przedsięwzięciach realizowanych w różnych częściach świata – informuje Przemek Lewandowski, pomysłodawca i koordynator imprezy. – Gryfino staje się miejscem, gdzie przecinają się szlaki reportażystów, etnologów, alpinistów, filmowców czy miłośników turystyki rowerowej, kajakowej. Oprócz prezentacji podróżniczych nie zabraknie koncertów, degustacji potraw, wycieczek krajoznawczych, pokazów filmów z Azji i Ameryki Południowej, warsztatów dla dzieci i młodzieży, ekstremalnego rajdu na orientację czy Balu Włóczykija, tym razem w konwencji kosmicznej.

Karnet upoważnia do wejścia na wszystkie prezentacje podróżnicze, pokazy filmowe, degustacje potraw oraz większość koncertów w ramach przyszłorocznego Włóczykija, zaś na inne wydarzenia uprawnia do 50 % zniżki.

Organizatorzy informują, że brak karnetu nie dyskwalifikuje nikogo w udziale w festiwalowych wydarzeniach. Na początku lutego pojawią się w sprzedaży bilety jednodniowe oraz wejściówki na wybrane punkty festiwalowego programu. Informacje o poszczególnych wydarzeniach pojawiają się sukcesywnie na festiwalowej stronie. Dokładny program festiwalu ogłoszony zostanie pod koniec stycznia.

Maria Piznal