W dniu 24 lutego reprezentacje klubów UKS Karate Kyokushin z Morynia oraz UKS KK SHODAN z Chojny wzięły udział w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Karate w Choszcznie - Choszczno Cup 2018 zdobywając łącznie w swoich kategoriach wiekowych i wagowych aż 7 złotych oraz 1 brązowy medal. Kluby wzięły udział w turnieju na zaproszenie Choszczeńskiego Klubu Karate. 


Na najwyższym stopniu podium z Morynia stanęli: Wiktoria Wiergowska, Vanessa Florczak, Kinga Rozkrut oraz Kacper Matoszko, trzecie miejsce natomiast zajął Dominik Rozkrut. Z chojeńskiego klubu pierwsze miejsca zdobyli: Daniel Gibowski, Karolina Iwaniak oraz Oliwia Białek.

W turnieju karate shinkyokushin udział wzięło 137 zawodników z kilkunastu klubów Polski. Zawodnikami opiekowali się trenerzy Piotr Kos i Tomasz Gibowski oraz instruktor Marcin Florczak.

Warto zaznaczyć, że był to pierwszy start w zawodach UKS KK SHODAN z Chojny. Udział w choszczeńskim turnieju był jednym z etapów przygotowań klubów do udziału w Mistrzostwach Makroregionu Zachodniego, które odbędą się w dniu 10 marca w Nowel Soli.