Podczas dębnowskich eliminacji rejonowych do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, Kapela Podwórkowa REWIR nie miała sobie równych. Już w najbliższą sobotę 13 stycznia w Będzinie, chojeńscy muzycy z autorskimi utworami i ich oryginalną interpretacją powalczą o międzynarodowe zwycięstwo.


Po eliminacjach rejonowych w Dębnie, Kapela Podwórkowa REWIR już w najbliższą sobotę 13 stycznia, będzie reprezentować nasz region, a tym samym rywalizować o zwycięstwo w Międzynarodowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Muzycy podczas festiwalu na śląsku zmierzą się z ponad 130 reprezentantami z Polski oraz innych państw.

Przesłuchania w ramach II etapu konkursu rozpoczęły się dziś i potrwać mają do soboty 13 stycznia. To właśnie tego dnia o godz. 15.00, przed jury, swoje autorskie utwory zaprezentuje REWIR, rozpoczynając tym samym tego dnia IV i ostatni blok przesłuchań.

- Trema nas nie ogarnia, lecz jest to dla nas ogromne wyzwanie, bo jest to międzynarodowy przegląd - mówi w rozmowie z nami general manager i wokalista Kapeli, Robert Górski. - Nosimy się z tym, że może być trudno, ponieważ rywalizacja na pewno będzie na wysokim poziomie - dodaje.

Wokalista nie ukrywa, że kapela liczy na wyróżnienie, chociażby z tego względy, iż muzycy grają muzykę inną niż pozostali uczestnicy konkursu.

W ramach debnowskich eliminacji rejonowych z naszego regionu do MFKiP w Będzinie zakwalifikowali się także: Łukasz Tokarski z Gryfina, Julia Rosołowska z Dębna oraz Zespół SOSABOFANI z Boleszkowic.

Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 14 stycznia 2018 r. o godz. 16.00 w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu podczas Koncertu Galowego. Należy podkreślić, że jest o co walczyć. Nagrodą główną za zajęcie pierwszego miejsca w poszczególnej kategorii jest bon o wartości 7 tysięcy złotych. Osoby chętne, chcące obejrzeć występy naszych lokalnych reprezentantów mogą to zrobić wchodząc na stronę www.mfkip.pl w zakładkę transmisja live.

Kapela Podwórkowa Rewir powstała w 1990 roku przy Centrum Kultury w Chojnie. Gra muzykę folkowo-satyryczną z przeważającym repertuarem dotyczącym naszego regionu. W trakcie swojej długoletniej działalności Kapela dała wiele koncertów w kraju i zagranicą (m.in. Wielka Brytania, Niemcy, Holandia). Kapela podwórkowa REWIR jest także laureatem wielu przeglądów wojewódzkich i krajowych. W jej skład wchodzą: Robert Górski - vocal; Piotr Karaczun - gitara, vocal; Emilian Gliszyc - akordeon, vocal; Janusz Rusak - gitara basowa, vocal; Jan Choncel - instrumenty perkusyjne, vocal.