Klub Motorowy Chojna zaprasza wszystkich entuzjastów sportów motorowych 25 września 2016 r. na VIII Rundę Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie, będzie to przedostatnia runda tych rozgrywek. 

Współorganizatorem wydarzenia  jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Powiat Gryfiński oraz Gmina Chojna.


Patronat honorowy nad zawodami  objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Od kilku już lat na chojeńskim torze motocrossowym odbywają się bardzo licznie obsadzone Mistrzostwa Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Będzie można podziwiać zmagania najmłodszych zawodników w klasie „MX65” gdzie granica wieku to 8-12 lat i najstarszych w klasie „Masters”, tu dolna granica wieku to 40 lat a najstarszy uczestnik tego wyścigu ma lat 67, zapowiada się liczny udział w klasie „Kobiety” jest to bardzo dynamicznie rozwijająca się klasa i w każdej rundzie regularnie staje na starcie około 10 kobiet. 
Od godz. 8.30 będą trwały  treningi poszczególnych klas, a o godz.12.00 start do pierwszego wyścigu. Wyścigów zaplanowanych jest 14, a czas trwania jednego to 15 min plus 2 okrążenia.