Na początku 2018 roku członkowie Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego zainicjowali na terenie powiatu pyrzyckiego akcję pomocy dla Sławka - 27 letniego strażaka ze Stargardu, który zachorował na ostrą białaczkę szpikową.

W maju 2018 roku została zorganizowana przez Wiceprezes Stowarzyszenia Agatę Durasiewicz akcja poboru krwi dla Sławka na placu przed KP PSP Pyrzyce. Podczas akcji wielu mieszkańców powiatu pokazało jak wielkie mają serca i oddało tak bardzo cenną krew. 
W czerwcu 2018 roku ponownie nasze Stowarzyszenie ruszyło z akcją niesienia pomocy dla Sławka i podczas festynu parafialnego w Pyrzycach wystawiliśmy stanowisko DKMS gdzie znów pokazaliście jak bardzo można na Was liczyć. Podczas festyny zarejestrowanych zostało kilkudziesięciu potencjalnych dawców szpiku.
Sławek 26.11.2018 r. dostał drugie życie i jest po przeszczepie szpiku!
 
,,Moim marzeniem jest wychowanie mojej córeczki Laurki. Chciałbym patrzeć jak dorasta, pomagać w odrabianiu prac domowych, obserwować pierwsze miłości. Obecnie przebywam w domu, gdzie staram się wrócić do normalnego życia.
Zebrane środki pieniężne zostaną przekazane na moje dalsze leczenie w tym potrzebne leki, konsultacje ze specjalistami oraz dojazdy na wizyty kontrolne do ośrodka transplantacyjnego w Gliwicach (oddalonego o 650 km). Dzięki Tobie szybciej będę mógł wrócić do swoich pasji i normalnego życia."