Teatr rusza w Polskę! Będziemy prawie wszędzie, także w Chojnie. Starą tradycją przedstawiamy Misteria Bożonarodzeniowe. Naszymi wielkimi lalkami opowiadamy Biblijną historię bawimy wzruszamy dużych i małych widzów.
Czyż nie jest to piękne że pewnej nocy z którejś ulicy waszego miasta pojawia się anioł wielki olbrzymi na 5 metrów i zaczyna opowiadać historię a potem wielka Maryja z innej ulicy wychodzi i nagle stajesz urzeczony przed jakże nie wyobrażalnym zjawiskiem bajkowej opowieści wyniesionej z małego teatrzyku w kosmiczną scenerię ulicy. Jest to może nie tylko opowieść biblijna ale też ożywanie zamarłych struktur twojego miasta ulicy rynku kościoła więc daj szansę swemu miastu wsi osiedlu na nowe przeżycie.
Jasełka Uliczne rozpoczną się 3 stycznia o godz. 16:00  na placu przed kościołem Mariackim. Będzie to niezwykłej urody widowisko plenerowe z dużymi 5 metrowymi marionetkami.
Biorące udział w przedstawieniu duże lalki animowane przez aktorów ożywają w swej misteryjnej opowieści wędrującej przez swój świat historii jakże inaczej pokazana za pomocą dużych lalek, szczudlarzy, pięknych kolęd i pastorałek to wszystko daje niezapomniane przeżycia dla widza gdzie przestrzeń jest żywą opowieścią.
Przedstawienie kończy kolęda pt. „Przekażmy sobie znak pokoju” podczas której uczestnicy w geście przyjaźni przekazują sobie płomień (świece) dobroci i nadziei. Wspólne kolędowanie  na placu zielonym przed kościołem Mariackim