Przystanek Woodstock przez 23 lata bardzo mocno zadomowił się na mapie europejskich festiwali. Jednak podczas czwartkowej konferencji prasowej dotyczącej podsumowania 26. Finału WOŚP Jurek Owsiak ogłosił zmianę nazwy festiwalu, od kilku lat organizowanego w Kostrzynie nad Odrą. Od dziś festiwal będzie nosił nazwę Pol'and'Rock Festival.


- W tym roku przyszedł jednak czas na ważną zmianę. Przez 23 lata, dzięki ogromnej życzliwości i przyjaźni organizatorów amerykańskiego Woodstock, korzystaliśmy z tej nazwy, konsekwentnie budując jednak swoją własną, niezależną wizję tego, jak nasza impreza ma wyglądać. Zbudowaliśmy festiwal niekomercyjny, nie nastawiony na zysk, za to nastawiony na ludzi, mający wymiar wydarzenia społecznego i obywatelskiego. Minione 23 lata wyczerpały możliwość korzystania z nazwy Woodstock w takim wymiarze. Dziś tę sprawę przejęła komercyjna agencja, która proponuje nowe zasady wykorzystania marki amerykańskiego festiwalu. A przecież siłą naszego spotkania w Kostrzynie nad Odrą jest niezależność! Nadszedł więc czas na zmianę i na nową nazwę. Wróciliśmy więc całkowicie swojej, autorskiej marki, do której mamy wszelkie prawa - ogłosił Jurek Owsiak prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Pomysłodawca i organizator corocznego Finału WOŚP oraz Przystanku Woodstock oświadczył, że nie ma do nikogo pretensji i rozumie - "taki jest dziś standard, taki jest świat"

- Bardzo doceniamy życzliwość Michaela Langa, jego przyjaźń i to, że przez tyle lat dzielił się z nami swoim historycznym osiągnięciem, jakim było stworzenie marki i festiwalu Woodstock. Kiedy w 1995 roku spotykaliśmy się po raz pierwszy na Przystanku Woodstock, wiedzieliśmy już, że nie chcemy by był to festiwal komercyjny, biletowany, który można kupić. To się nigdy nie zmieni - mówił Owsiak.

24 edycja Najpiękniejszego Festiwalu Świata od teraz nazywać się będzie „PolAndRock Festival”. Muzyczne wydarzenie odbędzie się w dniach 2,3,4 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.