Już jutro o godz. 9 00 Mały Konkurs Recytatorski ( etap gminny).
Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności interpretacyjnych i kultury słowa. Udział w konkursie zachęca do poznawania dobrej literatury i uczy też odwagi wyrażania siebie na forum publicznym.

Lista uczestników Małego Konkursu Recytatorskiego - 13.03.2019 r.

Kategoria I-III

1. Aleksander Chwaliński I-III Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnie
Maria Konopnicka "Stefek Burczymucha" Katarzyna Kowalska "Jak to dobrze być chłopakiem"
2. Antonina Czapska I-III Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie Agnieszka Frączek "Krówka" Wanda Chotomska "Żongler"
3. Hanna Derleta I-III Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnie Władysław Bełza "Modlitwa polskiej dziewczynki" Wanda Chotomska "Wół"
4. Nadia Klimczuk I-III Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnie Michał Jankowiak "Pszczoła" Jan Brzechwa "Kwoka"
5. Izabela Kokoszko I-III Szkoła Podstawowa nr 1 w Chojnie Julian Tuwim "Idzie Grześ" Jan Brzechwa "Żuk"
6. Marcel Krauze I-III Szkoła Podstawowa w Nawodnej Julian Tuwim "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" Autor nieznany "Mały patriota"
7. Tomasz Kucharski I-III Szkoła Podstawowa w Nawodnej Ludwik Jerzy Kern "Żyrafa u fotografa" Wanda Grodzieńska "Chory kotek"
8. Klaudia Pawłowska I-III Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie Rafał Witek "Jak traktować zwierzęta" Jan Brzechwa " Samochwała"
9. Zuzanna Sapak I-III Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie Danuta Wawiłow "Szybko" Dorota Gellner "Czekoladki"

Kategoria VI-VI

10. Janina Barcz 
IV-VI Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie Joanna Kulmowa "Marzenia" Dorota Suwalska "Znowu kręcisz, Zuźka"
11. Agata Braszka IV-VI Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie Hanna Niewiadomska "Marzenia" Antoine De Saint Exupery "Mały książe"
12. Jagoda Chatłas IV-VI Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie Agnieszka Frączek "Bestia niesłychana" Barbara Stenka "Oj Hela"
13. Paulina Frąk IV-VI Szkoła Podstawowa w Krzymowie Małgorzata Musierowicz "Tort" Jerzy Ficowski "Dom, w któym śmieszy"
14. Filip Juzyszyn IV-VI Szkoła Podstawowa w Nawodnej Konstanty Ildefons Gałczyński "Ojczyzna" Mikołaj Rej "Zwierciadło. Żywot człowieka"
15. Agata Kasica IV-VI Szkoła Podstawowa w Nawodnej Ludwik Jerzy Kern "Dialog z pluskwą" Lucy Maud Montgomery "Ania z zielonego wzgórza"
16. Kinga Klakla IV-VI Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie Kornel Makuszyński " Szatan z siódmej klasy" Ludwik Jerzy Kern "O rodzicach"
17. Kacper Klimczak IV-VI Centrum Kultury w Chojnie Bolesław Leśmian "Z lat dziecięcych" Marcel Pagnal (przekł. Małgorzata Paszke) "Czas tajemnic" (fragm.)
18. Aleksandra Kozak IV-VI Szkoła Podstawowa w Nawodnej Konstanty Ildefons Gałczyński "Dyrektor i pomnik" Krystyna Drzewiecka "Nowe przygody piątki z zakątka" 
19. Weronika Lewandowska IV-VI Szkoła Podstawowa w Krzymowie Hanna Ożogowska "Poprawiona dwójka" Danuta Wawiłow "Wędrówka"
20. Rafał Obacz IV-VI Szkoła Podstawowa w Krzymowie Jan Brzechwa "Na straganie" Klara Maciejewska "Upiorna rodzinka"
21. Aleksandra Pietrucha IV-VI Centrum Kultury w Chojnie Julian Tuwim "Rwanie bzu" Bronka Nowicka "Nakarmić kamień" (fragm. "Grzebień")
22. Agata Stasiak IV-VI Centrum Kultury w Chojnie Bolesław Leśmian "Tęcza" Zośka Papużanka "On" (fragm.)

Kategoria VII-VIII i 3 Gimnazjum

23. Oliwa Będzak VII -VIII i gimnazja Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie Kazuo Ishiguro "Nie opuszczaj mnie" Wisława Szymborska "Niebo"
24. Magdalena Chatłas VII -VIII i gimnazja Szkoła Podstawowa nr 2 w Chojnie Joanna Kulmowa "Nie wyrastaj z marzeń" Cezary Harasimowicz "Niezwykłe przygody Tekli, która obraziła się na uśmiech"
25. Oliwia Leszczyńska VII -VIII i gimnazja Szkoła Podstawowa w Krzymowie Wisława Szymborska "Nic dwa razy się nie zdarza" Lucy Maud Montgomery "Ania z zielonego wzgórza"
26. Julia Matusiak VII -VIII i gimnazja Szkoła Podstawowa w Krzymowie Barbara Kosmowska "Buba" Konstanty Ildefons Gałczyński "Rozmowa liryczna"