Nauczycielka z chojeńskiej podstawówki, Jolanta Łosowska, zwyciężyła w plebiscycie Nauczyciel na Medal. Laureatka nagrodę odebrała z rąk marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Gala podsumowująca wyniki konkursu odbyła się w czwartek, 7 grudnia 2017 roku w Galerii „O” Opery na Zamku w Szczecinie.


Dzięki kilkunastu tysiącom oddanych głosów wybrano zwycięzców konkursu zarówno w poszczególnych powiatach, jak i w całym regionie. Wyróżnienia przyznawano w kategorii klas I-III, IV-VII, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jedno z nich trafiło do nauczycielki nauczania początkowego ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Chojnie Jolanty Łosowskiej.

- Nauczyciel to jeden z najbardziej wyjątkowych oraz odpowiedzialnych zawodów. Każdego dnia ofiaruje naszym dzieciom to, co ma w sobie najlepszego. Sam jestem ojcem trzech córek, stąd wiem, że rola rodzica i właśnie nauczyciela uzupełnia się. Życzę Państwu wielu satysfakcji z pełnionej misji, a przede wszystkim sił w codziennym przekonywaniu naszych pociech o potrzebie poznawania świata i rozwijania swoich pasji - zaznaczył marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Liczbą 2530 głosów Jolanta Łosowska w kategorii klas I-III pokonała m.in. nauczycieli ze Szczecina, Koszalina oraz Choszczna.

Jak mówiła w rozmowie z naszym redaktorem laureatka, sama nominacja ze strony rodziców była dla nauczycielki sporym zaskoczeniem, natomiast tego, że wygra kompletnie się nie spodziewała.