Dziś z uroków jeziora korzystają głównie miejscowi. Tymczasem przed wojną regularnie kursowały tu autokary z najodleglejszych zakątków regionu. Wszyscy chcieli spędzać czas na plaży w Binowie.


Ze Szczecina, Gryfina, Widuchowej… z tych miejscowości można było dojechać nad jezioro Binowskie. Binower See było ogromnie popularne, przy akwenie funkcjonował rozbudowany ośrodek, plaża, kawiarnia, miejsca noclegowe. W sezonie letnim kursowały tam regularne linie autokarowe.

Do czasów dzisiejszych nie zachowało się wiele informacji na temat ośrodka wypoczynkowego z okresu międzywojennego, niewiele jest też ilustracji pokazujących atrakcję turystyczną regionu. Janusz Kulka, miłośnik regionu z Widuchowej, w swoich zbiorach posiada unikatową fotografię z dwoma autokarami oraz kierowcami, którzy wozili mieszkańców okolicy nad brzeg jeziora.

Jezioro Binowskie to akwen bezodpływowy, położony w zachodniej części Pobrzeża Szczecińskiego w obrębie mezoregionu Wzgórz Bukowych w południowo-zachodniej części Puszczy Bukowej.