Ruszyło głosowanie w plebiscycie marki Nestle, nagrodą główną jest budowa siłowni pod chmurką z pięcioma urządzeniami. Mieszkańcy Cedyni, Recza, Myśliborza czy Choszczna mogą oddawać głosy na swoje miejscowości. Na razie w naszym województwie największą ilość głosów mają przedstawiciele tego ostatniego z miast.


Plac, na którym chcielibyśmy zainstalować siłownię zewnętrzną, znajduje się w centrum pięknego parku, który położony jest bezpośrednio przy Jeziorze Klukom – widzimy informację o potencjalnej lokalizacji siłowni pod chmurką w Choszcznie. Przy ewentualnej inwestycji znajduje się już plac zabaw a także urządzenia do treningu street workoutu.

Gmina Cedynia jest bardziej enigmatyczna w opisie lokalizacji. Na stronie organizatora widzimy informację, że siłownia pod chmurką mogłaby powstać na działce nr 43, obręb Lubiechów Górny, niedaleko jest boisko w centrum wsi, w niedalekiej odległości znajduje się świetlica wiejska.

W Myśliborzu siłownia miałaby powstać przy ul. Konopnickiej, na terenie osiedla domków jednorodzinnych. W planach jest również wybudowanie obok placu zabaw dla dzieci.

Do rywalizacji przystąpił też Recz. Lokalizacja ewentualnej siłowni została wybrana ze względu na walory turystyczne, miałaby zostać ona wybudowana na placu położonym blisko centrum miasta, przy zabytkach (mury obronne i Baszta Choszczeńska). W pobliżu wskazanej lokalizacji znajduje się plac zabaw dla dzieci, dzięki czemu możliwe będzie aktywne spędzanie wolnego czasu całej rodziny na świeżym powietrzu.

Głosowanie w ramach konkursu „Nestlé porusza Polskę” już trwa. Na razie z miejscowości z naszego regionu najlepiej prezentuje się Choszczno (największa liczba oddanych głosów).

Głosować można od 10 maja do końca czerwca. Jest o co walczyć, do wygrania jedna z 16 siłowni o wartości ponad 16 tysięcy złotych.

Panel głosowania znajdziecie tutaj: https://www.nestleporusza.pl/glosowanie