"Jedyne takie miejsce" to audycja, która pokazuje jak piękna jest Polska. Autorzy: Roman Czejarek, Monika Tarka i Robert Kilen odwiedzają co tydzień miejsca jeszcze nie odkryte, bądź te, które nie wiadomo czemu zostały zapomniane.


W programie nie brakuje wędrówek ciekawymi szlakami turystycznymi, rozmów z ludźmi, którzy dzielą się ze słuchaczami swoimi pasjami i miłością do miejsca w którym żyją. Warto włączyć Jedynkę w sobotę o 9 rano, żeby przekonać się jak inspirujący i fascynujący jest nasz kraj, jak bogatą mamy historię i jak wiele można "zobaczyć", słuchając radia. W najbliższą sobotę audycja będzie nadawana z Gryfic.

Już od godziny 9 w radio, internecie będzie można posłuchać w audycji "Jedyne takie miejsce" o atrakcjach Pomorza Zachodniego w Gryficach, Rybokartach, Dreżewie, Trzęsaczu oraz kolejce wąskotorowej, muzeum kolejnictwa czy iczy innowacjach szpitala w Gryficach, który jest jednostką organizacyjną Województwa Zachodniopomorskiego.

Audycję poprowadzi Roman Czejarek, dziennikarz radiowej jedynki znany z trasy koncertowej "Lata z Radiem" czy teleturnieju "Gilotyna". Roman Czejarek jest honorowym ambasadorem Szczecina i autorem wielu książek o tym mieście. Niebawem Roman Czejarek będzie promował nową książkę o "Pomorzu Zachodnim", którego patronem jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Audycja nadawana z Gryfic to efekt współpracy pomiędzy miłośnikami kolejnictwa, miastem Gryfice i Województwem Zachodniopomorskim.