Za nami piata kolejka rozgrywek w regionalnej okręgówce. Liderem wciąż jest Gavia Choszczno, która w miniony weekend wygrała z Orłem Trzcińsko-Zdrój 3:2. Zaskakująco dobrze spisuje się beniaminek, Drawa Drawno, która po efektownym zwycięstwie z Sokołem jest wiceliderem tabeli.

Wiele emocji przyniósł pojedynek Orła Trzcińsko-Zdrój z Gavią Choszczno. Piłkarze Orła świetnie rozpoczęli pojedynek z liderem rozgrywek, Andrzej Szot strzelił bramkę już w 11 minucie pojedynku. W dalszej części pierwszej odsłony potyczki niebyło już tak dobrze dla gospodarzy. Gavia dominowała na boisku i strzeliła trzy bramki. Jej autorami byli Marcin Wachowicz, Tomasz Juchniewicz i Grzegorz Gicewicz.
W drugiej połowie Orzeł wyraźnie się przebudził. Zaczął grać pewniej, już w 48 minucie po ładnej akcji goście musieli bronić się przewinieniem w swoim polu karnym. Sędzia podyktował rzut karny dla Orła, ale Andrzej Szot nie wykorzystał jedenastki! W końcówce meczu bramkę na 3:2 strzelił Hubert Sobas, ale to było wszystko, na co tego dnia było stać Orła. Gavia wygrała 3:2 i wciąż zajmuje pozycję lidera.
Świetny mecz rozegrała też Drawa Drawno. W wyjazdowym pojedynku pewnie pokonała Sokoła Pyrzyce 3:0. Bohaterami tego meczu byli Waldemar Jędrasik (dwie strzelone bramki) i Jacek Michalski (dwie asysty). Beniaminek zajmuje drugie miejsce w tabeli i jeśli utrzyma swoją wysoką formę, może być czarnym koniem rozgrywek.
Aż siedem bramek padło w meczu Polonii Giżyn z Czciborem Cedynia. O jedno trafienie więcej zaliczyli gospodarze i ograli zespół z Cedyni 4:3. Losy tego spotkania mogły jednak być zupełne inne, Czcibor zmarnował wiele okazji do strzelenia bramek.
Poniżej oczekiwań zagrali natomiast zawodnicy Zielonych Zielin, którzy gładko ulegli Klonowi Krzęcin 4:1 i zajmują ostatnie miejsce w lidze.