Policjanci Komisariatu Policji w Lipianach oraz Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli 161 gramów amfetaminy i 4 gramy marihuany. Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


W ostatnich dniach policjanci Komisariatu Policji w Lipianach zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Opel. W trakcie kontroli pojazdu ujawnili przy kierującym foliowe zawiniątka z białym proszkiem. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy w celu wykonania dalszych czynności z jego udziałem. Następnie podczas czynności w jednostce Policji przy zatrzymanym ujawniono ukryte kolejne woreczki z zawartością białej substancji oraz suszu roślinnego. Zabezpieczone substancje zważono i poddano badaniu testerem narkotykowym. Okazało się, że jest to blisko 34 gramy amfetaminy oraz ponad 4 gramy marihuany.

Następnego dnia pyrzyccy kryminalni na podstawie wcześniej zebranych informacji, zatrzymali mieszkańca powiatu pyrzyckiego, który posiadał środki odurzające w postaci amfetaminy. W wyniku przeszukania w miejscu zamieszkania 25-latka policjanci ujawnili i zabezpieczyli blisko 127 gramów amfetaminy. Ponadto policjanci zabezpieczyli wagę elektroniczną i pieniądze w kwocie ponad 1000 złotych.

W obu przypadkach mężczyźni trafili do policyjnego aresztu następnie po zebraniu materiału dowodowego usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Obaj mężczyźni za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, nim jednak to się stanie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Za przestępstwo jakiego się dopuścili ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.