Dzisiaj, policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu odwiedzili uczniowie, przebywający obecnie w Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca policjanta. Usłyszały wiele porad na temat swojego bezpieczeństwa oraz mogły zwiedzić jednostkę w której swoją służbę pełnią funkcjonariusze z Myśliborza.

Piątek był pracowitym dniem dla myśliborskich stróżów prawa. Oprócz codziennych obowiązków gościli grupę super ciekawskich gości. Myśliborską komendę policji odwiedziły dzieci przebywające obecnie w Domu Wczasów Dziecięcych w Myśliborzu.  Uczniowie  mogli przekonać się i zobaczyć jak wygląda codzienna  praca policjanta.

Nasi goście dowiedzieli się również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także odwiedziły pomieszczenie, gdzie pracuje oficer dyżurny jednostki, zobaczyli strzelnicę oraz zwiedzili cały budynek. Policjanci przypomnieli o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych.
 oraz przypomnieli o zachowaniu rozwagi w trakcie korzystania z przerwy świątecznej, która zbliża się wielkimi krokami. Dzieciaki dowiedziały się jakie mogą czyhać na nich niebezpieczeństwa. Omówiono zasady kontaktu z osobą nieznajomą.

Dzieci zadawały mnóstwo pytań na które zawsze otrzymywały odpowiedź. Były ciekawe i jak najwięcej chciały dowiedzieć się o codziennej pracy policjanta. Mamy nadzieję, że dzisiejszy pobyt w naszej jednostce, na długo zapadnie w pamięć naszym gościom.