Karetka na sygnale, którą wezwała rodzina próbowała dotrzeć do nieprzytomnej kobiety. Niestety, nie mogła. Dojazd skutecznie został zablokowany przez zaparkowane z obydwu stron drogi samochody. Ratownicy porzucili pojazd i pobiegli pod wskazany adres na ratunek nieprzytomnej kobiecie. Na szczęście, pomimo napotkanych przeszkód, mieszkance Mieszkowic na czas udzielona została specjalistyczna pomoc medyczna.


Powyższy opis, to fikcyjny scenariusz sytuacji, który postanowiliśmy stworzyć do przesłanego przez naszego czytelnika zdjęcia zrobionego dzisiaj po godz. 19.00 na ul. Kościelnej w Mieszkowicach.

Tak wygląda przejazd dla służb ratunkowych. Kiedyś tak było że ratownicy zostawili karetkę i biegli pod wskazany adres jak tu ledwo idzie przejść. Jak jest msza w kościele to jeszcze idzie zrozumieć ale po 19 godzinie? - pisze do naszej redakcji czytelnik załączając zdjęcie.

Mając na uwadze bezpieczeństwo oraz niesienie pomocy osobom potrzebującym i poszkodowanym, apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę. Pamiętajmy, że każda przeszkoda na drodze, to sekundy na wagę życia, ludzkiego życia.