Policjanci Komisariatu Policji w Lipianach zatrzymali 63 - letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości kierował TIR-em. Mężczyzna podczas kontroli drogowej miał prawie promil alkoholu w organizmie. W trybie przyspieszonym stanął przed sądem.


Do zdarzenia doszło we wtorek 28 listopada br. Policjanci z Komisariatu Policji w Lipianach w miejscowości Mostkowo zatrzymali do kontroli drogowej samochód ciężarowy, jak się okazało badanie urządzeniem kontrolnym pokazało, że 63- letni mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Kierującego zatrzymano i przewieziono do jednostki policji, gdzie został przebadany alkomatem na zawartość alkoholu, badanie dało wynik blisko promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany. W trakcie przesłuchania kierujący przyznał, że spożywał alkohol wieczorem dnia poprzedniego, a we wtorek jadąc TIR-em popijał piwo, bo chciało mu się pić.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości za co odpowiedział przed sądem w trybie przyspieszonym.

Wobec mieszkańca powiatu stargardzkiego w związku z popełnieniem przestępstwem skierowany został akt oskarżenia wraz z wnioskiem o wymierzenie kary grzywny w wysokości 2 tys. złotych, zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na okres 3 lata, a także zapłacenia świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5 tys. złotych oraz poniesienie kosztów sądowych.

Policja apeluje aby pamiętać, że wsiadając po alkoholu za kierownice stwarzamy zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych użytkowników ruchu drogowego.