Za zachowanie stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Kierujący Peugeotem przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 54 km/h.


Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 25-letniego kierowcę samochodu osobowym marki Peugeotem. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Mielęcinek, w powiecie pyrzyckim.

Mieszkaniec woj. lubuskiego nie zważając na obowiązujące ograniczenia, w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 104 km/h. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h i tym samym stracił  prawo jazdy na trzy miesiące.

- Mężczyzna niewątpliwie w rażący sposób złamał przepisy ruchu drogowego - mówi oficer prasowy, sierż. szt. Marcelina Pałaszewska. - Najwyraźniej zapomniał, że kiedy na obszarze zabudowanym dopuszczalna prędkość przekroczona zostanie o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące i właśnie w tak się stało w tym przypadku - dodaje.

W związku z przekroczeniem prędkości o 54 km/h kierowcę ukarano także mandatem karnym w wysokości 400 złotych. Na konto 25-latka trafiło również 10 punktów karnych.