Niewątpliwie boks jest jednym z najstarszych sportów na świecie, w którym Polacy odnoszą wielkie sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Lokalnym propagatorem tej dziedziny sportu jest Jarosław Przygoda - wieloletni trener w chojeńskim Klubie Bokserskim "Garda" oraz były trener Młodzieżowej Kadry Narodowej Mężczyzn.

Hangar na poradzieckim lotnisku w Chojnie, to właśnie tam pod fachowym okiem Jarosława Przygody, trenera kadry narodowej młodzieżowców w wieku 15-18 lat, szkolą się najlepsi młodzi pięściarze Polskiego Związku Bokserskiego, wśród których w ostatnich latach wielu zdobywało medale mistrzostw.

Przygoda był jednym z najmłodszych trenerów kadry Polski oraz założycielem Klubu Bokserskiego "Garda" w Chojnie, który powstał w 2008 r. dzięki wspólnej pracy rąk wielu zwolenników tej dziedziny sportu.

Teraz swoje doświadczenie w osiąganiu celów chce wykorzystać pracując dla powiatu gryfińskiego. Jest kandydatem w nadchodzących wyborach samorządowych z okręgu Chojna, Trzcińsko Zdrój, Cedynia. Startuje z listy 4. Jego nazwisko znajdziecie na pozycji 3.