Corega, twórca kampanii społeczno-edukacyjnej „9 milionów powodów”, oraz marka leków przeciwbólowych bez recepty Voltaren, patron programu ćwiczeniowego „Rusz się Polsko”, łączą siły we wspólnej, objazdowej akcji skierowanej do seniorów. Już 20 lipca br. odwiedzą Moryń, aby edukować seniorów w kwestii dbania o protezy zębowe, a także zachęcać do aktywności fizycznej i cieszenia się pełnią życia bez względu na wiek. W specjalnie stworzonej strefie przy ulicy Akacjowej na uczestników czeka masa atrakcji, między innymi darmowe konsultacje higieny jamy ustnej czy ćwiczenia z trenerem.

Edukacja seniorów w kwestii higieny jamy ustnej podczas Jarmarku Moryńskiego

W tym roku marka Corega startuje z drugą już edycją kampanii „9 milionów powodów”. Powstała ona, aby edukować ludzi w zakresie higieny jamy ustnej oraz aby uświadamiać, że noszenie protezy to całkowicie normalna rzecz i nie powinna stanowić tematu tabu. Jak wskazuje nazwa kampanii, której ambasadorem po raz kolejny został Robert Janowski,
aż 9 milionów Polaków nosi protezę zębową. Wielu z nich przyznaje, że odbiera im
to pewność siebie, przez co są mniej aktywni i częściej niż inni rezygnują ze spotkań z rodziną i znajomymi. Corega, chcąc przekonać seniorów do tego, że noszenie protezy nie powinno wiązać się z żadnymi ograniczeniami, podjęła w tym roku szereg działań skierowanych bezpośrednio do nich. Podczas drugiej edycji projektu eksperci marki Corega wyruszą w Polskę, aby osobiście porozmawiać z Polakami na tematy związane z pielęgnacją protez zębowych. Już 20 lipca w godzinach 10:00-17:00 na uczestników Jarmarku Moryńskiego będzie czekał bus edukacyjny Corega, w którym zespół fachowców z zakresu stomatologii będzie prowadzić darmowe konsultacje na tematy związane z higieną jamy ustnej czy poprawnego stosowania kremów do protez. Na uczestników imprezy będą czekać również próbki produktów.

Aktywni seniorzy, czyli ćwiczenia i konsultacje dla mieszkańców Morynia

O strefę aktywności podczas Jarmarku Moryńskiego zadba marka leków bez recepty Voltaren, która jako specjalista do walki z bólem, jest odpowiedzialna za program „Rusz się Polsko”, zachęcający seniorów do codziennego ruchu. W jego ramach eksperci stworzyli zestaw 20-minutowych ćwiczeń, pomagający tym, którym dolegliwości mięśni i stawów przeszkadzają w codziennym życiu. Z badań Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że już 20 minut ćwiczeń dziennie pomaga zwiększyć ruchomość stawów, wzmocnić mięśnie i poprawić samopoczucie. Poza serią ćwiczeń, które są ogólnodostępne na stronie programu „Rusz się Polsko”, przedstawiciele marki Voltaren postanowili przygotować objazdową akcję edukacyjno-sportową. Podczas Jarmarku Moryńskiego, seniorzy będą mogli skorzystać z porad specjalistów marki Voltaren i wziąć udział w ćwiczeniach na matach z trenerem. 20-minutowe zajęcia pod okiem specjalisty mają na celu wskazanie odpowiednich aktywności, które można wykonywać każdego dnia w celu poprawy samopoczucia i sprawności ruchowej mięśni i stawów.

Poza strefą edukacyjno-sportową na uczestników czeka również foto budka, gdzie odwiedzający będą mogli zrobić pamiątkowe zdjęcia. Bus, wokół którego zbudowane zostanie miasteczko obu marek zlokalizowany będzie przy ulicy Akacjowej. Więcej informacji o projekcie i kampaniach  znajduje się na stronie:  https://www.9milionowpowodow.pl/ oraz https://ruszsiepolsko.pl/.