21-24 lipca rusza Jarmark Jakubowy w Szczecinie. Jak co roku podczas Jarmarku będzie dużo się działo. 

Zagrają zespoły ludowe Jarzębina z Chojny, Drawianki z Drawna, Popowianie z Popowa, Suchanianki z Suchania, Lipka z Kobylanki, Kalina z Kobylanki. Oprócz zespołów ludowych sporo muzyki ze Szczecina: Ewenement - Maja Koterba & Radek Winczewski, Roma + Technicolor, JackPot, Srebrzyści Akordeoniści, Tadek Wasilewski oraz Cafe Jazz Trio. W tym roku gwiazdami koncertu głównego będą: Alicja Majewska i zespół Sharena.


W tym roku na Jarmark Jakubowy przyjedzie ponad 300 wystawców z różnych stron Polski oraz z zagranicy. Stali bywalcy nie zawiodą - szukajcie ich w tych samych miejscach co zawsze.

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: sery, wędliny, nalewki, piwa i przeróżne cuda wytwarzane przez rzemieślników różnego fachu i wiele, wiele innych. Będą także specjalne atrakcje dla dzieci i rodzin. Z kolei Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska zaprasza od piątku do niedzieli w godzinach 11-19 do EkoStrefy, w której bawić będą: Teatr Kubika i Teatr Tańca na Kurzej Stopce prowadzony przez panią Agnieszkę Dolecką.

Również Miasteczko Caritas zaprasza rodziny z dziećmi od piątku do niedzieli w godzinach od 11 do 18. Będą tam czekały takie atrakcje dla dzieci jak m.in. zamki do skakania, mały plac zabaw, gry i zabawy typu: skakanie na skakance, rzuty do celu, mini tenis stołowy, zabawy z hula-hop.