Święta Wielkanocne to czas powrotu do tradycji, spotkań rodzinnych, czas refleksji, w którym powinniśmy się wyciszyć, zastanowić nad swoim życiem, na chwilę zatrzymać. Często o tym zapominamy lub po prostu nie znajdujemy na to czasu w natłoku świątecznych zakupów i przygotowań. Dlatego pracownicy Nadleśnictwa Gryfino zapraszają Państwa na warsztaty, mające na celu wspólne przygotowanie świątecznych pisanek oraz dekoracji Wielkanocnych.


Las to miejsce gdzie odnajdujemy ukojenie, wyciszamy się obcując z naturą. Obserwujemy budzącą się do życia przyrodę, odnajdując w niej metaforę symbolicznego jajka, będącego oznaką odradzającego się życia.

Dlatego w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi, Nadleśnictwo Gryfino, zaprasza wszystkich Państwa do udziału w warsztatach, podczas których we wspólnym gronie wykonać będzie można niezwykłe drewniane pisanki i przepiękne wielkanocne dekoracje, które będą ozdobą świątecznego stołu lub podarunkiem dla najbliższej osoby. Do wykonania ozdób wykorzystane zostaną dary lasu. Podczas warsztatów wysłuchać będzie można opowiadań o świątecznych tradycjach. Uczestnicy wezmą również udział w rodzinnych poszukiwaniach niespodzianek zostawionych w lesie przez zające, a najpiękniejsze pisanki i stroiki nagrodzone zostaną koszami nietypowych kraszanek.

Pobyt w leśnej chatce będzie również okazją do posłuchania utworów ludowych, które w pięknych strojach zaprezentują Panie i Panowie z zespołu „Gardnianki", a dzięki uprzejmości Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki w Kołbaczu goście warsztatów udadzą się na zwiedzenie pobliskiej owczarni.

Warsztaty odbędą się 25 marca br. (niedziela) o godz. 12.00 w Glinnej (wiata przy Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej). Zakończenie spotkania przewidziane zostało na godzinę 16.30 - 17.00.

Zapisy należy dokonywać do dnia 21 marca b.r. pod numerem  telefonu  (91) 416 20 71 – sekretariat Nadleśnictwa Gryfino (czynny w od poniedziałku do piątku do godziny 15.00) lub 505 001 059 (Urszula Czapiewska). Ilość miejsc jest ograniczona (50 osób) więc decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.