Po 7 latach od zakończenia remontu generalnego trzciniska Izba Pamięci, która jest jednym z naszych najciekawszych miejsc pod kontem turystycznym i żelaznym puntem każdej wycieczki, doczekała się w końcu ogrzewania.

Na zlecenie Urzędu Miejskiego Zakład Elektryczny Ryszarda Bernackiego zamontował 6 sztuk sufitowych grzejników elektrycznych na podczerwień oraz dwa konwektorowe panele niskotemperaturowe. Jest to energooszczędny, nowoczesny i najbardziej ekonomiczny z możliwych systemów ogrzewania dużych kubatur, który pozwoli na utrzymanie ciągłego komfortu cieplnego. Elementem grzejnym jest specjalna elegancka ceramiczna płyta montowana na suficie lub ścianie. Technologia ogrzewania na podczerwień umożliwia osiągnięcie wartości, nieporównywalnych w zakresie pobranej mocy i oddania jej jako ciepła do pomieszczenia.

Ogrzewanie w Izbie Pamięci pozwoli uniknąć dalszej destrukcji tego budynku. W pomieszczeniach po byłym młynie panuje bardzo duża wilgotność, spowodowana przepływającą rzeczką. Budynek na skutek braku ogrzewania przez te wszystkie lata, z roku na rok wyglądał coraz gorzej. Widać pęknięcia na ścianach i sufitach, odpryski tynku oraz problemy ze stolarką drzwiową. Drzwi wejściowe chłonęły wilgoć, puchły i ciągle były problemy z ich otworzeniem. Stała temperatura, która teraz będzie panować w pomieszczeniach muzealnych pozwoli temu zapobiec oraz uchroni znajdujące się tam cenne historycznie eksponaty przez niszczeniem. Dzięki ogrzewaniu będziemy mogli w komfortowych warunkach przeprowadzać kolejne ważne dla historii naszej gminy uroczystości. W budynku zamontowano też osuszacz powietrzna, który każdego zbiera niemal 10 litrów wody. To pokazuje jak duża wilgotność tam panuje. Elektryk uporządkował też skrzynkę elektryczną oraz naprawił przeciwpożarowy wyłącznik prąd, który nie działał.