Rozmawiali między innymi o zagrożeniach w cyberprzestrzeni. Seniorzy z Recza i okolic wiedzą już, jak dokonywać bezpiecznych transakcji i jak radzić sobie z internetowym zagrożeniem.


Do ciekawego spotkania doszło w Reczu w ramach akcji ,,Bezpieczny senior w ruchu drogowym oraz zagrożenia w cyberprzestrzeni”. Uczestnicy chwalili policjantów, którzy starali się przekazać konkretną wiedzę:
- Kiedy chcę coś kupić w internecie, to proszę o pomoc syna. Dzięki temu spotkaniu będę wiedziała, na co zwracać uwagę. Nawet mając pomocnika, warto sprawdzić, od kogo się kupuje. W sklepie wiadomo, widać sprzedawcę, w internecie już nie – mówiła jedna z seniorek.

Funkcjonariusze policji w Choszcznie, podczas spotkania z reckimi seniorami, mówili o zagrożeniach, jakie czyhają na użytkowników internetu. Nie brakowało też wiedzy w zakresie ruchu drogowego, tym bardziej, że Recz położony jest przy drodze krajowej nr 10, gdzie odbywa się intensywny ruchu samochodowy. Seniorzy otrzymali od policjantów gadżety w postaci: kamizelek i chust odblaskowych.

Już jutro odbędzie się kolejne spotkanie z seniorami. O godz. 15.30 mieszkańcy Recza i okolic będą mieli okazje do kontaktu ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie, którzy przeszkolą uczestników zajęć w technice udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dzieciom.