Oficjalne otwarcie Akademii Piłkarskiej Morzycka Moryń zainaugurowało sobotni mecz moryńskiej drużyny z Iskrą Białogard. Akademia utworzona została przy Uczniowskim Klubie Sportowym Morzycka Moryń i liczy 90 podopiecznych.


Choć oficjalnie funkcjonuje już od sierpnia br. dopiero minionej soboty nastąpiła jej oficjalna inauguracja, mowa o Akademii Piłkarskiej Morzycka Moryń, która utworzona została przy UKS Morzycko Moryń.

- To dla nas wielkie wyzwanie, a zarazem duża radość, jeszcze dwa lata temu gdyby nam ktoś powiedział, że utworzymy akademię piłkarską nie bylibyśmy w stanie w to uwierzyć - mówi prezes moryńskiego klubu, Radosław Janicki.

Jednak jak dodaje nie byłoby to możliwe bez wsparcia finansowego władz gminy Moryń oraz prywatnych sponsorów.

- Podczas inauguracji, która miała miejsce w sobotę każdy młody piłkarz AP Morzycka Moryń z rąk burmistrza Józefa Piątka, Pawła Tarnowskiego i Marcina Rybińskiego współwłaściciela firmy RTtrans, otrzymał pakiet startowy piłkarza za co chciałbym serdecznie podziękować - dodaje prezes klubu.

Obecnie AP Morzycka Moryń pod okiem trenera Piotra Janickiego skupia łącznie dziewiećdziesięcioro chłopców i dziewcząt w sześciu grupach wiekowych, urodzonych w latach od 2002 do 2013.

Jak mówi trener, z każdego sukcesu swoich podopiecznych jest bardzo dumny.

- Jednym z ważnych celów do którego będziemy dążyć jest zapewnienie zaplecza przyszłym Seniorom UKS Morzycka Moryń - wyjaśnia trener Janicki.

W najbliższych miesiącach młodzi piłkarze AP Morzycka Moryń wezmą udział m.in w Pucharze Tymbarku, który rozegrany zostanie w październiku. Następnie podopieczni Piotra Janickiego wystartują w międzynarodowym turnieju ARKA GDYNIA CUP oraz powalczą o punkty w rozgrywkach ligowych.