Aż 40 bramek padło w siódmej kolejce rozgrywek IV ligi. Wciąż trwa świetna passa moryńskiego Morzycka, które w miniony weekend rozgromiło Inę Goleniów. Wciąż szczęścia na boisku nie mają zawodnicy Osadnika, doznali kolejnej ligowej porażki.

Przed startem rozgrywek nawet najbardziej zagorzali fani Morzycka nie spodziewali się, że po siedmiu kolejkach spotkań ich drużyna będzie na czele tabeli. Ten piękny sen trwa: Morzycko znów wygrało i utrzymało pierwszą pozycję w tabeli. Czy to czarny koń rozgrywek w walce o awans do III ligi?
W sobotę drużyna z Morynia podejmowała Inę Goleniów. Pierwsza bramka padła już w 4 minucie meczu, wówczas do bramki rywali trafił Jacek Chrzanowski. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Kamil Wiśniewski. Do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 1:1.
Prawdziwe szaleństwo zaczęło się w drugiej odsłonie pojedynku. Morzycko dominowało na boisku i dało goleniowianom prawdziwą lekcję pokory. Pięć kolejnych bramek i wygrana 6:1 mówi sama za siebie. Strzelcami goli dla Morzycka byli Artur Blasius (dwie), Paweł Gajdyk, Remigiusz Miksiewicz i Maciej Ropiejko.
Odmienne nastroje mają kibice Osadnika. Drużyna z Myśliborza znów przegrała, tym razem pogromcą okazał się Gryf Kamień Pomorski. Weekendowe spotkanie obfitowało w zwroty akcji i niemałą dramaturgię. Najpierw gospodarze strzelili szybko trzy bramki i wydawało się, że Osadnik rozstanie rozgromiony. Ale jeszcze przed zejściem do szatni Adrian Paszkiewicz i Łukasz Małkowski trafili na konto Osadnika i do przerwy było 3:2 dla Gryfa. Zanosiło się na to, że goście tanio skóry nie sprzedadzą, ale w 63 minucie spotkania Dominik Ściborski ujrzał czerwony kartonik. W osłabieniu Osadnik nie był w stanie nawiązać walki z rywalem. Gospodarze w końcowej fazie pojedynku strzelili jeszcze trzy bramki i Gryf wygrał 6:2. Osadnik zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.