W sobotę (13.07) przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Tetyniu odbył się III Festyn Strażacki ,,Mamo, Tato ja chcę zostać strażakiem". 

Druhny i Druhowie OSP Tetyń przygotowali wiele ciekawych atrakcji zarówno dla małych i dużych uczestników festynu. W programie znalazły się konkurencje i zabawy, zamki dmuchane, słodkie upominki oraz poczęstunek. W trakcie festynu można było zapisać się do Ochotniczej Straży Pożarnej oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku w bazie DKMS. Na placu przed remizą można było obejrzeć wozy strażackie wystawione przez OSP Tetyń i JRG Pyrzyce.
Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego również włączyło się w festyn i przygotowało dla dzieci makiety do robienia zdjęć. Za ich pomocą choć na chwilę można było stać się strażakiem, ratownikiem medycznym oraz policjantem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra wielkoformatowa ,,Żyję i działam bezpiecznie" naszego autorstwa. Dzieci po przekroczeniu mety otrzymały drobne upominki w postaci odblasku oraz autorskiej kolorowanki naszego Stowarzyszenia i Straży Miejskiej w Pyrzycach.