W dniach 19 – 20.03.2019 r. w Ośrodku Teatralnym „KANA” w Szczecinie odbył się finał III Wojewódzkiego Przeglądu Form Artystycznych o tematyce profilaktycznej. Organizatorem przeglądu był Zachodniopomorski Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny wraz z Komendą Wojewódzką Policji i Ośrodkiem Teatralny „KANA” w Szczecinie. Kuratorium Oświaty w Szczecinie objęło to wydarzenie honorowym patronatem.

Grupa teatralna „TAKA PAKA” ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie godnie reprezentowała nasze miasto. Uczniowie zagrali spektakl pt. „Sekret”, wyreżyserowany przez opiekuna grupy p. Joannę Symeniuk.

Przedstawienie skierowane jest nie tylko do dzieci i młodzieży, ale i do rodziców. Przestrzega przed jednym ze sposobów wychowania, gdzie rodzice nieświadomie przyczyniają się do sięgania przez ich dzieci po narkotyki. Spektakl uczy, że narkotyki nie są sposobem radzenia sobie ze stresem i nie są właściwą drogą rozwiązywania problemów, ale są początkiem KOŃCA. Młodzi aktorzy pokazują proces upadku moralnego, rujnowania swojej przyszłości. Jednak pojawia się nadzieja. Poznają sekret, jak nie zmarnować swojego życia.

W finale przeglądu wzięło udział 18 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego. Jurorzy przyznali 3 wyróżnienia i 3 miejsca. Pierwsze miejsce i Nagrodę Publiczności przyznano właśnie Szkole Podstawowej nr 3!!! Emocje sięgały zenitu! Uczniowie wrócili ze złotą statuetką, wspaniałymi nagrodami rzeczowymi oraz ze wzbogaconym warsztatem teatralnym.