W najbliższą sobotę w Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfinie odbędzie się Happening z okazji otwarcia internetowej bazy rodzin. Na mieszkańców i przybyłych gości czeka wiele atrakcji.

W programie imprezy:

15.00 – maraton ZUMBA i pokaz jump it (studio tańca Endorfina&Dance)

17.00 – koncert BOOMCYKA

Wśród atrakcji jakie zapewniają organizatorzy jest pokaz repliki broni, konkurs strzelecki, fotobudka, malowanie twarzy oraz mnóstwo gier i zabaw. Na dzieci i dorosłych będą czekały słodkości serwowane przez koło gospodyń wiejskich ''Barka'' z Żabnicy jak i gorące kiełbaski serwowane przez OSP Radziszewo – drużyna z Żabnicy.

W tym dniu wolontariusze będą wyjaśniać w jaki sposób działa Szlachetna Paczka, opowiedzą co trzeba zrobić by zostać darczyńcą i jakim rodzinom można pomóc.

W internetowej bazie rodzin od 19.11.2016r znajdą się opisy rodzin włączonych do programu przez wolontariuszy, gdzie spisane będą także ich potrzeby. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców - na dwa tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia, rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. Rodziny w potrzebie oprócz konkretnej pomocy otrzymują również nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany.

Darczyńcą może zostać każda osoba, grupa znajomych, szkoła, zakład pracy czy współpracownicy - wystarczy wybrać rodzinę na stronie http://www.szlachetnapaczka.pl/  której chcemy pomóc.