Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu Rejonowego w Choszcznie akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi tej miejscowości. Zarzucono mu posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych oraz sprzedaż narkotyków.


Śledczy ustalili, że jeden z mieszkańców Choszczna zajmuje się sprzedażą narkotyków. W dniu 14 maja 2018 roku w jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze policji przeprowadzili przeszukanie, w trakcie którego ujawniono środki odurzające w postaci marihuany w ilości 114,059 gramów oraz 4,45 grama amfetaminy, a także 3 wagi elektroniczne.

Tego samego dnia mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Choszcznie. Prokurator przedstawił mu zarzut posiadania znacznej ilości środków psychotropowych w postaci marihuany oraz posiadania amfetaminy. Zarzucono mu także dziesięciokrotne udzielenie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, innej osobie środków odurzających w postaci marihuany.

Mieszkaniec Choszczna przyznał się do przedstawionym mu zarzutów, a następnie na wniosek Prokuratora Rejonowego w Choszcznie został tymczasowo aresztowany. Mężczyźnie grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.