Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze w ostatnich dniach podpisało porozumienie o współpracy z Fundacją Itaka. Z pewnością jest to jeden z większych sukcesów tej grupy.

Fundacja Itaka to Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych. Jest jedyną organizacją pozarządową w Polsce, która szuka zaginionych oraz wspiera ich rodziny. - Dzięki wspomnianej współpracy będziemy mogli jeszcze lepiej i efektywniej pomagać podczas poszukiwań osób zaginionych. W takich sytuacjach Fundacja ITAKA oferuje bezpłatną pomoc prawną lub psychologicznej dla rodzin i bliskich zaginionych - czytamy na stronie społecznościowej strony Gryfińskiego Stowarzyszenia Ratowniczego.

Oficjalną datą podpisania porozumienia, jest dzień 27 maja - Jest to jeden z efektów naszej ciężkiej pracy. Tym samym, wraz z prezesem GSRu Janem Wójcikiem, jesteśmy bardzo zadowoleni z działań wszystkich członków - mówi Łukasz Kamiński, wiceprezes Stowarzyszenia.

W 2019 roku, Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze podjęło decyzję o stworzeniu Sekcji Poszukiwawczej, działającej w ramach struktury organizacji.