W sobotę, 1 czerwca 2019 zapraszamy na Gryfiński Dzień Dziecka. Impreza dla młodych mieszkańców naszego miasta odbędzie się na Stadionie Miejskim. Start wielkiej zabawy o godzinie 11.00.

W programie Dnia Dziecka wiele, wiele atrakcji. W tym roku bawimy się pod hasłem "Laboratorium Pana Kleksa". Taki też tytuł nosi spektakl interaktywny, jaki prezentowany będzie podczas wydarzenia. Będzie także konkurs na najlepsze przebranie za Pana Kleksa. Na dzieciaki czeka ognisko, pieczenie kiełbasek i pyszne lody oraz dmuchańce do skakania, bramka celnościowa, góra wspinaczkowa, brokatowe tatuaże i bańki .
Będzie także przeprowadzona Akcja "Bezpieczne Wakacje", na miejscu imprezy znajdować się będą stanowiska edukacyjne z profilaktyką bezpieczeństwa. Na dzieciaki czeka też mini park służb mundurowych z pokazem sprzętu.
Oczywiście nie zabraknie występów młodych artystów, gier i zabaw podwórkowych oraz konkursów.

W Strefie Malucha znajdzie się kącik budowniczego i interaktywny tor przeszkód. W zabawach towarzyszyć będą dzieciakom animatorzy.
Dla młodziutkich sympatyków literatury i nie tylko, odbędzie się głośne czytanie fragmentów "Akademii Pana Kleksa" oraz kiermasz książek dla dzieci i rodziców. W programie także zabawa turystyczna na orientacje i wspólna fotografia z lotu ptaka.

Organizatorami Gryfińskiego Dnia Dziecka są:


Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie
Gryfiński Dom Kultury
Biblioteka Publiczna w Gryfinie
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gryfinie
Nadleśnictwo Gryfino
Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego
Gryfińskie Stowarzyszenie Ratownicze
Państwowa Straż Pożarna
Ochotnicza Straż Pożarna
Policja 
Straż Miejska Gryfino

Impreza została dofinansowany przez PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra