27 stycznia 2019 r. o godzinie 17.00 na Nabrzeżu Gryfińskim organizowana jest akcja poparcia dla Jurka Owsiaka w ramach akcji #MuremzaOwsiakiem

Akcja jest odpowiedzią na złożoną przez Jurka Owsiaka rezygnacją z pełnienia funkcji prezesa Fundacji, która była wynikiem dramatycznych wydarzeń z Gdańska i wieloletniego festiwalu nienawiści do WOSP i samego Owsiaka. Nie ma osoby, która by go nie znała. Jurek pomógł tysiącom jak nie milionom dzieci w Polsce. Jest autorytetem dla wielu pokoleń wolontariuszek i wolontariuszy.
27 stycznia br. to niedziela, dzień, w którym zawsze był finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pokażemy, że Gryfino również stoi murem za Owsiakiem! Niech naszym znakiem będą czerwone balony. Mile widziane również świeczki lub sztuczne ognie, w ten sposób zrobimy wielkie światełko do nieba dla Jurka. Tą akcją chcemy pokazać, że nie poddajemy się, walczymy ze złem, z mową nienawiści! Pokażemy Jurkowi, że Polska go potrzebuje, że dzieci i seniorzy czekają na niego, czekają na niego do samego końca! Gryfino do akcji !!!

Przyjdźcie tego dnia na nabrzeże poprzeć Jerzego Owsiaka i WOŚP!

Organizatorzy:
Gryfiński Kolektyw
Kobiet Gryfiński Strajk Kobiet
Stowarzyszenie RAZEM na Plus