Tycjan Kozdra, złoty i srebrny medalista Halowych Mistrzostw Świata w Val de Reuil we Francji gościł na kwietniowej sesji Rady Powiatu w Gryfinie.Tycjanowi oraz jego trenerowi Piotrowi Czuto, w imieniu samorządowców, sukcesu pogratulowali i upominki wręczyli starosta Wojciech Konarski i przewodniczący rady Roman Michalski.


Tycjan jest uczniem zasadniczej szkoły zawodowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chojnie. Podczas rozgrywanych w dniach 28 lutego – 5 marca 2018 r. Halowych Mistrzostwach Świata w Val de Reuil we Francji wywalczył tytuł mistrza świata w skoku wzwyż oraz wicemistrza w skoku w dal.

Organizatorem mistrzostw była Międzynarodowa Federacja Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (INAS), która jest członkiem Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego. Są to zawody najwyższej rangi, a ich zwycięzcy otrzymują przepustkę do udziału w igrzyskach paraolimpijskich.

W tegorocznych mistrzostwach udział brało 71 zawodników z 13 państw.

Tycjan ma na swoim koncie także wiele innych sukcesów sportowych. Jest pięciokrotnym mistrzem Polski w skoku wzwyż oraz wielokrotnym mistrzem województwa w skoku w dal, skoku wzwyż i biegu na 100 m. Jest także członkiem Kadry Polski Stowarzyszenia „Sprawni Razem”.

Na zdjęciu Tycjan Kozdra z trenerem Piotrem Czuto