Piękna wiosenna pogoda sprawiła, że do Przyjezierza zjechały tłumy. Wszystko to w związku z odbywającymi się tam co roku zawodami Grand Prix Powiatu Gryfińskiego w MTB. Niekwestionowanymi liderami tegorocznego rajdu byli Hasse Filip oraz Michalski Łukasz.


Aż 340 zawodników i zawodniczek stanęło w niedzielę 8 kwietnia na stracie rajdu Grand Prix Powiatu Gryfińskiego w MTB rozgrywanego w ramach cyklu Zachodnia Liga MTB. Były to, jak do tej pory największe - pod względem frekwencji - zawody rowerowe w powiecie gryfińskim zorganizowane przez parafię w Moryniu i sołectwo Przyjezierze.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie MEGA liczącym 52 km, na 24 km dystansie MINI oraz dystansie 13 km PAR.

W kategorii OPEN na dystansie MEGA zwyciężył Filip Hasse z Merx Team Wągrowiec pokonując trasę w 1:39:02. Na dystansie MINI najlepszym okazał się być Michalski Łukasz reprezentujący klub Mercedes-Benz DDB Auto Bogacka, który pokonał trasę w czasie 0:51:31.

Wyniki w kategorii Grand Prix Powiatu Gryfińskiego
dystans MINI:
I miejsce - Ariel Kozłowski  BIKE TEAM CHOJNA
II miejsce - Grzegorz Olejnik  BIKE TEAM CHOJNA
III miejsce - Arkadiusz Kubasik

dystans MEGA:
I miejsce - Filip Hasse
II miejsce - Stanisław Kaletka
III miejsce - Krzysztof Kotowicz

Jedyną kobietą startującą z powiatu gryfińskiego była Maria Duraj jadąca na dystansie MINI.

Podczas zawodów zebrano ponad 11 litrów krwi, którą łącznie oddało 28 osób. Przed rajdem odprawiona została również msza św., a zebrana w jej trakcie ofiara (885 zł i 5 euro) decyzją ks. Mariana Augustyna przeznaczona została na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Piotra Trepanowskiego.

Szczegółowe wyniki z rajdu znajdą Państwo na stronie domtel-sport.pl