Trwają przygotowania do 24. Przystanku Woodstock, który jak co roku w Kostrzynie nad Odrą zgromadzi milionową publiczność. Kto więc zagra na Najpiękniejszym Festiwalu Świata? Organizatorzy zdradzają już nazwy pierwszych zespołów. Jednym z nich będzie legendarna formacja Goo Goo Dolls.


Do 5 lutego zespoły z Polski i Świata wysyłały swoje zgłoszenia aby wziąć udział w eliminacjach, a następnie wystąpić na czterech scenach podczas tegorocznego 24. Przystanku Woodstock.

Organizatorzy ogłosili już pierwsze zespoły, które wystąpią przed milionową publiczności na Dużej Scenie podczas Woodstockowego Festiwalu. 

Jednym z zespołów będzie założona w 1986 roku w Stanach Zjednoczonych legendarna formacja Goo Goo Dolls, która  po raz pierwszy zagra przed polską publicznością. Kapela na przestrzeni lat osiągnęła status jednej z najbardziej szanowanych i wpływowych grup na rynku muzyki pop-rockowej, sprzedając ponad 12 milionów albumów i wydając 11 albumów studyjnych. W 1998 formacja nagrała piosenkę "Iris", która pojawiła się na soundtracku do filmu Miasto Aniołów. Utwór w 1999 r. został nominowany do trzech nagród Grammy, a na przestrzeni lat stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzycznych utworów ostatniego dziesięciolecia dwudziestego wieku.

Oprócz kapeli Goo Goo Dolls, wśród ogłoszonych do tej pory przez Organizatorów zespołów, podczas 24. Przystanku Woodstock na Dużej Scenie zagrają: Arch Enemy, Lao Che, The Inspector Cluzo. 

Przystanek Woodstock to ogromny letni Festiwal muzyczny organizowany na przełomie lipca i sierpnia w Polsce, w Kostrzynie nad Odrą. Artyści występują w jego czasie na czterech scenach: Dużej, Małej, Viva Kultura i scenie ASP.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która tym letnim koncertem chce podziękować wszystkim wolontariuszom i ludziom wspierającym jej styczniowe, finałowe działania.