Szanowni Państwo, mając na uwadze Wasze bezpieczeństwo, przekazujemy maseczki ochronne, które każdy może pobrać bezpłatnie w każdej aptece na terenie naszej gminy. Proszę, aby zrobić to podczas wizyty w aptece, podczas wyjścia na zakupy, żeby nie robić nagle niepotrzebnych kolejek i tym samym nie łamać zaleceń Ministerstwa Zdrowia.
Sugeruję też, aby w pierwszej kolejności maseczki pobierali seniorzy, którzy są w grupie najwyższego ryzyka zarażeniem. Kolejne partie trafiać będą sukcesywnie do aptek, tak więc nie ma obawy, że dla kogoś zabraknie. Proszę o rozsądek i zaopatrzenie się te osoby, które odczuwają taką potrzebę. Nie są to oczywiście wysokospecjalistyczne i bardzo drogie maseczki, ale nie byłoby dobrze, gdyby choć jedna z tych naszych maseczek niepotrzebnie się zmarnowała.

Chciałbym też dodać, że maseczki zostały uszyte przez pracowników lokalnej firmy, dzięki temu można było je szybko pozyskać, za co serdecznie dziękuję. Serdeczne podziękowania kieruję do właścicieli i pracowników naszych aptek, którzy wyrazili zgodę na taki sposób dystrybucji. Dla własnej pewności, proszę o przepranie i przeprasowanie pobranej maseczki.

Maseczki są dostępne bezpłatnie w aptekach

Dziękuję też wszystkim wolontariuszom, którzy szyją i przekazują maseczki lub w inny sposób podejmują różnorodne akcje i działania. Proszę te osoby o kontakt z Urzędem Miejskim, bo chciałbym wszystkim imiennie podziękować za te wspaniałe postawy.

Maseczki dostępne są we wszystkich aptekach

Maseczki trafiły do wszystkich aptek