Kolejny raz dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat z terenu gminy Dębno będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań USG. Dzięki współpracy z Fundacją Ronalda McDonalda badania odbędą się w dniach 31 marca i 1 kwietnia 2020r. Zapisy na badanie zaplanowano w dniach 16-18 marca.  

Badania są bezpieczne, bezbolesne i bezpłatne. Odbędą się w ramach Ogólnopolskiego Programu „Nie nowotworom u dzieci”, realizowanego od 2005 roku przez Fundację. W naszej gminie mobilny ambulans pojawi się po raz czwarty.
Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są realizowane według standardów medycznych określonych dla wymienionej grupy wiekowej przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.
Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer tel. 95 769 13 42. Zapisy odbędą się w dniu 16 – 18.03. w  godz. 9.00-14.00. Udział w badaniu bez rejestracji nie jest możliwy, a ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń. Przy rejestracji będzie trzeba podać PESEL dziecka.
Informacja o zakończeniu zapisów zostanie podana na stronie Gminy Dębno www.debno.pl oraz profilu FB www.facebook.com/debno.gmina
Lekarze będą przyjmować w Ambulansie Fundacji, który stanie przy Szkole Podstawowej nr 1 w Dębnie w dniach 31 marca  i 1 kwietnia (w godz. 9.00 – 17.00). Sam Ambulans Fundacji to unikalna, mobilna stacja medyczna, składająca się z poczekalni – rejestracji oraz dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny.  W czasie badań w ambulansie będą obecni wolontariusze.
Czas potrzebny na badanie to około 15-18 minut. Każde dziecko przychodzi na swoją godzinę, aby wizyta była jak najbardziej komfortowa. Po zakończeniu rodzice otrzymują wyniki badań oraz ewentualne porady lekarskie. 
Więcej informacji na stronie www.frm.org.pl.