Ośrodek Pomocy Społecznej wstrzymał wypłatę wszelkich świadczeń socjalnych dla mieszkańców gminy Bielice. Sprawa związana jest z zarzutami stawianymi wójtowi, sekretarzowi oraz skarbnikowi gminy przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie. Zdzisław T. podejrzany o przekroczenie uprawnień i działania korupcyjne został odsunięty od wykonywania obowiązków wójta, a gmina Bielice czeka na komisarza rządowego.


 
"W związku z brakiem informacji o powołaniu przez Prezesa Rady Ministrów komisarza dla gminy Bielice, zaplanowane na dzień 21 sierpnia 2018 r. wypłaty świadczeń socjalnych zostaną zrealizowane w innym terminie" - czytamy w oficjalnym komunikacie OPS w Bielicach.

Wstrzymanie wypłat dotyczy wszystkich świadczeń m.in.: wychowawczych, rodzinnych, świadczeń z programu "Dobry Start" oraz "500+", a także zasiłków celowych, okresowych, pielęgnacyjnych oraz opiekuńczych.

Jak mówi w rozmowie z naszym redaktorem Monika Szustak pracownica Ośrodka: na tą chwilę nie wiemy kiedy wypłata świadczeń zostanie przywrócona, a to ze względu na brak decyzji w wyborze komisarza rządowego dla gminy, który mógłby podpisać wychodzące przelewy.

- Z naszej strony zrobiliśmy wszystko co było do zrobienia - tłumaczy Agnieszka Muchla-Łagosz, rzecznik prasowy wojewody zachodniopomorskiego. - W najszybszym tempie, jak tylko skompletowaliśmy dokumenty wysłaliśmy wniosek za pośrednictwem MSWiA do Prezesa Rady Ministrów o wyznaczenie zarządcy, który przejąłby obowiązki i kompetencje wójta - dodaje rzecznik.

Jak udało nam się dowiedzieć dokumenty przez Urząd Wojewódzki w Szczecinie zostały wysłane 14 sierpnia br., jednak odpowiedź do tej pory nie nadeszła.

W związku ze sprawą wczoraj skontaktowaliśmy się z Wydziałem Prasowym MSWiA pytając, kiedy podjęte zostaną decyzje związane z wyborem komisarza rządowego. Na jakże ważną dla wszystkich mieszkańców gminy odpowiedź nadal czekamy.