Chojeński klub AutoManiak po raz trzeci zaprasza na oficjalne zakończenie sezonu motoryzacyjnego „The Last Battle”. 25 września na nieczynnym lotnisku w Chojnie zaprezentują się kierowcy, dla których samochody są ważnym elementem ich życia.

Równo o godzinie dwunastej rozpoczną się wyścigi, symulacje i pokazy, o których organizatorzy mówią z wyraźną pasją w oczach.

- Głównym punktem imprezy będą wyścigi na ¼ mili. Przeprowadzimy dwie konkurencje na tym dystansie. Najpierw uczestnikom będziemy mierzyć czas, a najlepszym wręczymy puchary. Później przeprowadzimy wyścigi, w których liczyć będzie się to, kto dojedzie do mety najszybciej. Jest to powrót do źródła tego typu wyścigów – mówi Marcin z klubu AutoManiak Chojna.

Widzowie oprócz podziwiania najszybszych kierowców będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. W końcu każdy z nas marzył o tym, by przejechać się sportowym samochodem, a w niedzielę będzie ku temu okazja. Organizatorzy zadbali o to, by na płycie lotniska pojawił się samochód przystosowany do tzw. dryftu, czyli kontrolowanego wpadania w poślizg. Chętni będą mogli wsiąść do takiego pojazdu i z fotela pasażera poczuć odrobinę adrenaliny w swoich żyłach.

- Oprócz tego będzie symulator motocyklowej jazdy na jednym kole. Każdy będzie mógł się przekonać, że nie jest to w cale takie łatwe zadanie na jakie wygląda – opowiada pan Marcin.

Nie zabraknie również pokazów umiejętności najlepszych kierowców, strefy gastronomicznej, stoisk z gadżetami i atrakcji dla najmłodszych.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów motoryzacji. „The Last Battle” jest okazją do zobaczenia wyjątkowych samochodów, których nie sposób zobaczyć na polskich ulicach. Pojawią się pojazdy modyfikowane i zabytkowe. Każdy fan czterech kółek powinien się zarezerwować sobie czas w najbliższą niedzielę.

Wstęp na wydarzenie jest płatny i wynosi odpowiednio:
20zł/start w zawodach,
10złl/widzowie.