Grupa Teatralna „Gliptykos” z GDK rozpoczęła próby do nowego przedstawienia. Ta wiadomość ucieszy sympatyków zespołu, którzy niezmiennie dopytują o występy teatralnej grupy. Nie tylko mieszkańcy Gryfina i okolic. „Gliptykos” ma już wielu swoich fanów w Szczecinie, a także pojedynczych, ale wiernych, w kilku innych miejscach kraju oraz poza jego granicami.

Zespół zawiązał się spontanicznie w październiku 2010 r., a tworzą go dorośli mieszkańcy gryfińskiej gminy – nauczyciele, pracownicy kultury, służby zdrowia, radni, przedsiębiorcy, szefowie gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele władz samorządowych. Obok talentu aktorskiego prezentują swoje umiejętności wokalne, taneczne, scenograficzne. Na każde przedstawienie bilety rozchodzą się w okamgnieniu. Tak ogromne zainteresowanie dodaje aktorom skrzydeł. Amatorską realizację przedstawienia pt. „Mąż zmarł, ale już mu lepiej” wysoko oceniła sama autorka sztuki Izabela Degórska, która dwa lata temu uświetniła swoją obecnością gryfińską premierę. Niesłabnące zainteresowanie spektaklami „Gliptykosa” sprawia, że zespół gra z ogromną radością. A przy tym łączy przyjemne z pożytecznym, bowiem każdy występ połączony jest z akcją dobroczynną. Premiera nowego spektaklu zaplanowana została na wiosnę przyszłego roku.

W nowym spektaklu wystąpią aktorzy: na zdjęciu od lewej, stoją w pierwszym rzędzie: Barbara Żurowska, Jolanta Witowska, Danuta Świderek, Edyta Molasy-Malinowska; w środkowym rzędzie siedzą: Andrzej Suszek, Jerzy Miler, Rafał Ciszkiewicz, w trzecim rzędzie: Dariusz Ulanowski, Maria Zalewska, Jolanta Romanowska, Anna Pawłowska, Maria Piznal.

W oczekiwaniu na nową premierę zapraszamy do obejrzenia fragmentów przedstawień wg sztuki Izabeli Degórskiej, dostępnych na stronach: https://www.youtube.com/watch?v=wuTKM9AesLU&feature=share (zapis pochodzi z kwietnia 2014) oraz https://www.youtube.com/watch?v=_KPgRxGM5Qc (poprzednia wersja spektaklu).

Maria Piznal