W sobotę 3 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowej GDK po raz kolejny Grupa Teatralna „Gliptykos” wystąpi ze spektaklem „Epopeja, czyli same twórcze dni z życia pewnego zespołu rzeźbiarzy słowa”. Tym razem dochód ze sprzedaży biletów-cegiełek zespół przekaże na leczenie i rehabilitację Milenki Janiec.


Milenka ma trzy latka. Krótko po urodzeniu stwierdzono u niej wiotkość mięśni, małogłowie, opóźnienie psychoruchowe. Diagnoza – zespół Retta; niezwykle rzadka choroba genetyczna. Do dziś dziewczynka nie chodzi i nie siedzi samodzielnie, nie mówi, słabo widzi, ma padaczkę, skoliozę. Ze światem komunikuje się za pomocą wzroku (AAC – komunikacja alternatywna). Wymaga stałej, 24-godzinnej opieki oraz leczenia u wielu specjalistów m.in. neurologa, ortopedy, psychologa, gastrologa, kardiologa, endokrynologa.
Milenka jest bardzo pogodnym i radosnym dzieckiem, lubiącym muzykę, wierszyki, piosenki, kocha zwierzęta. Uczęszcza do Niepublicznego Przedszkola Specjalnego „Puchatek” w Nowielinie, gdzie bardzo chętnie przebywa. Jest dzielną dziewczynką i mimo ciężkiej pracy uśmiech nie schodzi jej z twarzy. Ciągle robi postępy, które są możliwe do osiągnięcia tylko poprzez kompleksową, intensywną i – niestety – bardzo kosztowną rehabilitację. Rodzice sami nie są w stanie pokryć ogromnych wydatków związanych z leczeniem swojej córeczki. Potrzebują wsparcia.

Bilety-cegiełki w cenie 15 zł dostępne będą w przedsprzedaży w sekretariacie GDK przy ul. Szczecińskiej 17 w dni robocze w g. 8-17 od wtorku 23 maja br. Z uwagi na to, iż na poprzednie spektakle „Gliptykosa” bilety rozeszły się błyskawicznie, a większość z nich zamówiono telefonicznie, taka rezerwacja (tel. 91-416-25-20) na czerwcowe przedstawienie dotyczyć będzie połowy biletów; pozostałe dostępne będą w bezpośredniej sprzedaży w sekretariacie GDK.
Maria Piznal