Od 1 października nocna i świąteczna opieka zdrowotna sprawowana będzie w 30 miejscach województwa. To o jedno więcej, niż do tej pory. Będą jej udzielać wszystkie szpitale na poziomie pierwszym, drugim, trzecim i pediatrycznym, które zakwalifikowały się do sieci. W województwie zachodniopomorskim takich szpitali jest 20. 


Część z nich już teraz realizuje ten zakres świadczeń: w Barlinku, Białogardzie, Drawsku Pomorskim, Goleniowie, Gryficach, Kołobrzegu, Łobzie, Pyrzycach, Sławnie, Szczecinie-Zdrojach i Świnoujściu. Pozostałe: w Choszcznie, Dębnie, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Koszalinie, Nowogardzie, Połczynie-Zdroju, Stargardzie, Szczecinku oraz Szpital Wojewódzki w Szczecinie, rozpoczną przyjmować pacjentów w niedzielę, 1 października o godz. 8.00. 

W kilku miejscach szpitale tworzą dodatkowe punkty dyżurne: w Darłowie, Chojnie, Myśliborzu, Polanowie i Złocieńcu.
CHOJNA ul. Polna 3A, tel. 91 461 28 55 - punkt obsługiwany będzie przez  Szpital w Dębnie Sp. z o.o., 

Dla obszarów, gdzie nie ma szpitala na wymaganym poziomie referencyjnym, który z mocy ustawy realizowałby nocną i świąteczną opiekę, ogłoszone zostały konkursy ofert. Dotyczy to dwóch obszarów w Szczecinie, Polic oraz Wałcza. Do każdego z konkursów przystąpili dotychczasowi świadczeniodawcy oraz nowi, z tego samego obszaru zabezpieczenia. Zachodniopomorski Oddział Funduszu ogłosił rozstrzygnięcie konkursu w piątek, 22 września. 

Wiadomo już, że szczecinianie będą mogli korzystać z nocnej i świątecznej opieki w trzech tych samych miejscach, co dotychczas:  w Szpitalu w Zdrojach przy ul. Mącznej 4, w Przychodni Medycyny Rodzinnej na Kadłubka 10-11 oraz w Zachodniopomorskim Centrum Leczenia i Profilaktyki przy ul. Bolesława Śmiałego 33. Czwartym, nowym miejscem, jest Szpital przy ul Arkońskiej 4 ( w miejsce Medikliniki z Unii Lubelskiej). Zmiany nie odczują  mieszkańcy Polic: w razie nagłego zachorowania lub nagłego  pogorszenia stanu zdrowia będą mogli się udać po pomoc do Medilkiniki przy ul. Siedleckiej 2 w Policach. Czwartym zwycięzcą konkursu jest wałecki 107 Szpital Wojskowy, który nocną i świąteczną opiekę zdrowotną zacznie sprawować w niedzielę, 1-października o godz. 8 rano (w miejsce dotychczasowego świadczeniodawcy, Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Puls). 

Nie ulegają zmianie zasady korzystania ze świadczeń: w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent ma prawo udać się po pomoc do dowolnego punktu udzielania świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od miejsca zamieszkania i miejsca złożenia deklaracji POZ. Świadczenia udzielane są w dni powszednie w godzinach od 18.00 do 8.00 rano oraz całodobowo w dni wolne od pracy