Nie wykluczone, że gdyby wyjechali ze stacji paliw na ulice miasta doszłoby do tragedii. Mowa o pijanych mężczyznach, których dalsza podróż udaremniona została przez członków Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego. Za wzorową postawę obywatelską działaczom Stowarzyszenia podziękowali Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oraz p.o. Powiatowego Komendanta Policji w Pyrzycach insp. Miłosz Bogdański.


Do obywatelskiego zatrzymania trojga pijanych mężczyzn, którzy przyjechali po zakupy na stację paliw przy ulicy Szczecińskiej w Pyrzycach doszło pod koniec lipca br.

W czwartek 16 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach na ręce Prezesa Stowarzyszenia Ratownictwa Powiatu Pyrzyckiego Michała Dudka, Aleksandry Rewerskiej i Weroniki Modrzejewskiej Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oraz p.o. Powiatowego Komendanta Policji w Pyrzycach insp. Miłosz Bogdański złożyli gratulacje i podziękowania za wzorową postawę obywatelską.

- Cieszę się, że wśród młodych osób, a w szczególności wśród członków Stowarzyszenia, którego mam przyjemność być Prezesem znajdują się osoby, które nie wiedzą co to tak zwana "znieczulica społeczna" spotykana coraz częściej. Swoją postawą dają wzór do naśladowania nie tylko na płaszczyźnie bezpieczeństwa ale również aktywnie uczestnicząc w różnego rodzaju inicjatywach społecznych. Osobiście składam podziękowania dla Weroniki Modrzejewskiej, Aleksandry Rewerskiej oraz Emila Jędrzejewskiego za postawę godną naśladowania oraz odwagę jaką się wykazali mówił podczas spotkania Michał Dudek.

Nie wykluczone, że postawa jaką wykazali się młodzi mieszkańcy powiatu pyrzyckiego zapobiegła kolejnej tragedii na drodze.