Już w sobotę ruszają rozgrywki w regionalnej okręgówce. Jednym z faworytów jest Gavia Choszczno, która sezon rozpocznie od wyjazdowej potyczki w Giżynie. Ciekawie będzie również w Cedyni i Drawnie.


Bardzo ciekawie zapowiada się nowy sezon w regionalnej okręgówce. Tuż przed startem ligi za faworyta ligi uważa się Gavię Choszczno, której w poprzednim sezonie niewiele brakowało do awansu do wyższej kasy rozgrywkowej. Teraz team z Choszczna jest uważany za najsilniejszą drużynę w stawce.

- Przygotowania do sezonu przebiegały bardzo dobrze, wśród zawodników widać było duże zaangażowanie na każdym treningu i graliśmy bardzo wartościowe sparingi z mocnymi zespołami – mówi Adam Leśniak, zawodnik Gavii Choszczno. - W każdym meczu chcemy grać o pełną pulę, więc jeśli zrobimy 30 małych kroków, to będzie awans. Pierwszego meczu nie możemy się już doczekać, wszyscy w zespole mają ogromną chęć gry o stawkę – dodaje.

Gavia na inaugurację ligi zagra na wyjeździe z Polonią Giżyn. Ten mecz w niedzielę o godzinie 17:00.

Wcześniej dojdzie do dwóch niezwykle interesujących pojedynków. Beniaminek, Drawa Drawno w derbach regionu podejmie Kłosa Pełczyce. Drugi z beniaminków z kolei, Czcibor Cedynia, podejmie przed własną publicznością lokalnego rywala, Czarnych Lubanowo. Trudno w tych pojedynkach wskazywać faworytów.

Plan gier 1 kolejki spotkań

sobota, 19 sierpnia
16:00 SCRS Barlinek - Sęp Brzesko
16:00 Orkan Suchań - Unia Dolice
17:00 Sokół Pyrzyce - Zieloni Zielin

niedziela 20 sierpnia
14:00 Drawa Drawno - Kłos Pełczyce
15:00 Czcibor Cedynia - Czarni Lubanowo
15:00 Orzeł Trzcińsko-Zdrój - Klon Krzęcin
17:00 Myśla Dargomyśl - Piast Karsko
17:00 Polonia Giżyn - Gavia Choszczno