Prokuratura Rejonowa w Gryfinie oskarżyła Gabriela A. o znęcanie się fizycznie i psychicznie nad swoją partnerką. Mężczyzna obecnie przebywa w areszcie, grozi mu do 5 lat więzienia.


O skierowaniu do przez prokuraturę do gryfińskiego sądu aktu oskarżenia poinformowała w środę 31. stycznia br. rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Joanna Biranowska-Sochalska.

- W akcie oskarżenia prokurator zarzuca podejrzanemu popełnienie przestępstwa polegające na tym, że w okresie od 2007 r. do dnia 18 listopada 2017 r., na terenie jednej z miejscowości powiatu Gryfińskiego znęcał się fizycznie i psychicznie nad partnerką, w ten sposób, że m. in. wyzywał ją słowami uznanymi powszechnie za obelżywe, popychał, szarpał, bił po twarzy, kontrolował sprawdzając jej telefon - wyjaśnia Biranowska-Sochalska.

W toku postępowania zgromadzono dowody, w tym między innymi przesłuchano w charakterze świadków pokrzywdzoną, a także inne osoby. Zeznania świadków i pozostałe zebrane dowody potwierdziły fakt znęcania się przez podejrzanego nad partnerką. Mężczyzna przyznał się się do zarzutu.

Gabrielowi A. grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.