Wielkim sukcesem zakończył się dla mł. asp. Dariusza Pakuły XIV Maraton MTB dookoła jeziora Miedwie o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie. W maratonie, w którym uczestniczyło ponad 600 osób z całej Polski, mł. asp. Dariusz Pakuła reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Myśliborzu na dystansie 58 kilometrów zajął pierwsze miejsce w kategorii policjantów.
Sukces jest tym większy, że funkcjonariusz na mecie znalazł się przed trzykrotnym zwycięzcą tego wyścigu oraz brązowym medalistą Szosowych Mistrzostw Polski w Starachowicach w 2019r Tomaszem Kołogryw reprezentującego Komisariat Policji w Szprotawie. Na odcinku 58 kilometrów, uczestnicy musieli sobie poradzić w trudnym terenie, jadąc na przemian drogami asfaltowymi oraz szutrowymi. Sporym utrudnieniem była także jazda po piachu a także w terenie leśnym.Pełniący na co dzień służbę w Komisariacie Policji w Barlinku mł. asp. Dariusz Pakuła nie pierwszy już raz bierze udział w tym wyścigu. W 2016r zajął 3 miejsce natomiast w 2018r poprawił swój wynik plasując się na 2 pozycji. Sukcesy te pokazują, że Dariusz Pakuła z roku na rok jest coraz lepszy. Dariusz Pakuła swoją przygodę z rowerem rozpoczął 4 lata temu. Ściga się głównie w maratonach MTB rozgrywanych nie tylko na terenie województwa Zachodniopomorskiego, zawsze plasując się w ścisłej czołówce. Został także współzałożycielem lokalnego klubu rowerowego XTC Barlinek, skupiając wokół siebie kilkudziesięciu rowerzystów amatorów w tym troje innych Policjantów. Wspólnie z innymi członkami klubu organizuje rajdy rowerowe, wycieczki integracyjne dla najmłodszych rowerzystów, oraz cotygodniowe jazdy krajoznawcze po pięknych okolicach ziemi Barlineckiej. Dariusz Pakuła wraz z innymi członkami klubu XCT Barlinek, kultywuje także postawy historyczno – patriotyczne.
W tym roku zorganizował rajd rowerowy na Cmentarz Wojskowy w Siekierkach oraz wyjazd do Lwowa, gdzie na Cmentarzu Orląt Lwowskich złożono hołd poległym żołnierzom. W 2018r, startując w cyklu 12 maratonów MTB w Zachodniej Lidze na dystansie MINI, Dariusz Pakuła został sklasyfikowany na 4 pozycji w klasie OPEN. Zachęcony dobrymi wynikami, planuje w przyszłym roku reprezentować Komendę Powiatową Policji w Myśliborzu w szosowych Mistrzostwach Polski Policjantów.